aug 15 2014

Opening Zwemvierdaagse

Voor de leden van RZPC De Mors die meedoen aan de zwemvierdaagse.

Maandag 18 augustus zal de opening van de zwemvierdaagse door onze vereniging gedaan worden. Daarom mogen jullie om 17.45 uur als eerste in het water.

Graag zien we jullie dan!

aug 08 2014

Radio 350 zoekt sportpresentator. Wie o wie?

Radio 350, dé lokale omroep van Rijssen-Holten zoekt een presentator(en)- voor het populaire zaterdagmiddag programma ’350 Sport’. Ben jij de persoon die naast affiniteit met sporten en een vlotte babbel, ook graag als eerste op de hoogte van de lokale sportmomenten is? Dan ben jij misschien wel onze nieuwe presentator voor ’350 Sport’.

Als sportpresentator van ’350 Sport’ kondigt je wedstrijden, doelpunten en sportweetjes aan en heb je contact met verslaggevers bij de verschillende velden en sporten. Naast presentatie van de uitzending vanuit onze studio in het Parkgebouw, ben je ook inzetbaar als live- verslaggever bij de grote evenementen in de gemeente Rijssen-Holten.

Heeft radio 350 jouw interesse gewekt? Stuur dan snel je sollicitatie naar bestuur@radio350.nl of kijk op de website www.radio350.nl voor meer informatie.

jul 02 2014

Laatste zwemloodjes van het seizoen

Afgelopen weekend hebben wij onze laatste wedstrijden van het seizoen gezwommen.
 
De eerste groep vertrok al ‘s morgens vroeg naar de Slotzeskamp in Vroomshoop.
Deze wedstrijd werd in het 50 mtr buitenbad gezwommen wat voor sommige van ons de eerste keer was dat ze in een 50 mtr bad zwommen.
Aangekomen bij het zwembad werden wij direct verrast door een harde regenbui,  gelukkig bleek dit de enigste bui van de dag te zijn. Tijdens de wedstrijd was het gelukkig droog.
 
Door de volgende zwemmers werden er de volgende medailles gehaald:
Renate Seppenwoolde:  zilver op de 50 mtr Schoolslag.
Noor Wessels:  brons op de 50 mtr Rugslag
Chantal van Brussel: zilver op de 50 mtr Vrije Slag en brons op de 50 mtr Schoolslag
Hannah ter Maat: zilver op de 50 mtr Rugslag en brons op de 50 mtr Vrije Slag.
Matthias Hiltjesdam: goud op de 50 mtr Vlinderslag en 50 mtr Vrije Slag , zilver op de 50 mtr Rugslag en  50 mtr Schoolslag.
Finn Slinkman: goud op de 50 mtr Rugslag , zilver op de 50 mtr Vrije Slag en 50 mtr Vlinderslag.
Vincent Veluwenkamp: zilver op de 50 mtr Vrije Slag, brons op de 50 mtr Rugslag en 50 mtr Schoolslag.
Thijmen Pieffers: brons op de 50 mtr Schoolslag.
Christian Hiltjesdam : goud op de 50 mtr Vrije Slag, 50 mtr Rugslag, 50 mtr Vlinderslag en 50 mtr Schoolslag.
 
Ook alle andere zwemmers hebben goed gezwommen op deze wedstrijd.
Op het einde van deze Slotzeskamp krijgen wij allemaal nog een lekker ijsje aangeboden van de organisatie.
 
Om 10 uur vertrokken onze bikkels voor hun eerste of tweede open waterwedstrijd in het kanaal bij Scheerwolde.
Uit voorzorg waren er paraplu’s en een partytent meegenomen omdat de weersverwachting niet zo goed waren voor deze dag.
Aangekomen bij het kanaal zochten wij een mooi plekje op om ons te installeren.
Helaas moesten wij hier redelijk ver voor lopen want het was al erg druk met de andere deelnemers die nog vroeger waren gekomen.
 
Ook hier konden wij weer een paar mooie bekers meenemen naar Rijssen.
Daniel Nijzink werd 3e op de 1500 mtr Vrije Slag.
Tahnee Slinkman werd 3e op de 500 mtr Vrije Slag.
Rutger Nieuwenhuis werd 3e op de 1000 mtr Schoolslag.
 
Ook Zoè, Ruben, Matthijs, Jorrick, Chazia, Gerjan, Andy en Nathanaël hebben hun afstanden netjes uitgezwommen. DSC05047

We kregen van de organisatie ook allemaal een mooie herinneringsbeker, sommige vonden deze nog mooier dan hun eigen gewonnen beker.
 
Allemaal weer bedankt voor deze zeer gezellige dag met elkaar.
Wij hopen dat er volgend jaar meer zwemmers meegaan naar de open waterwedstrijden zodat ook zij de bijzondere sfeer kunnen proeven die bij dit soort wedstrijden gebruikelijk is.
 
Ook zondag gingen er nog weer 2 zwemmers met hun ouders naar de open waterwedstrijd  De Rode Loper in Stadskanaal.
Hier haalde Zoè een 3e plaats op de 1000 mtr Schoolslag en Tahnee een 2e plaats op de 500 mtr Vrije Slag.
 
Ook mocht Andy Zandvliet dit jaar weer naar de Jaargangfinales in Dordrecht waar alleen de beste
24 zwemmers per leeftijd en afstand worden uitgenodigd.
Hij mocht hier zondag op de 100 mtr Schoolslag en 50 mtr Vlinderslag meedoen, helaas zat in dit sterke veld een podium plaats voor hem er niet in.
 
Bezoek ook eens ons Fotoboek op de website voor foto’s van diverse wedstrijden en andere activiteiten.
 
Ik wens iedereen een zeer prettige vakantie toe en hoop jullie volgend seizoen allemaal weer bij de wedstrijden terug te zien.

 

Jullie verslaggever

 

 

jun 25 2014

Druk weekend voor zwemmers RZ & PC de Mors

NJJK_1

Afgelopen donderdagavond vertrokken onze 2 toppers met ieder 1 van hun ouders en trainster Monique Kroeze richting Amsterdam om daar deel te nemen aan de Nederlandse Jeugd en Junioren Kampioenschappen op vrijdag 20 juni.

Nadat ze een nacht in een hotel hadden overnacht moesten ze ‘s morgens 5 minuten lopen naar het zwembad om daar om 9 uur in te gaan zwemmen in het 50 mtr bad.
 
 

Deklin was als eerste aan de beurt en zwom een zeer knappe nieuwe pr op dit zeer sterk bezet kampioenschap.
Christian bleek toch iets meer last van zijn zenuwen te hebben maar kon na een matige start toch nog bijna zijn pr verbeteren.

JONGENS ZEER KNAP DAT JULLIE DE NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN HEBBEN GEHAALD.

Zaterdag mochten onze oudere zwemmers naar de Overijsselse B Kampioenschappen.
Hier werden onder begeleiding van Monique Nijzink de volgende goede resultaten behaald:
Zoè Slinkman : 1e op de 100 mtr School ,  2e op de 100 mtr Rug en 100 mtr Vrij ,  3e op de 100 mtr Vlinder.
Daniel Nijzink : 2e op de 100 mtr Rug en 100 mtr Vlinder, 3e op de 100 mtr Rug.
Ruben Nijzink : 2e op de 100 mtr Rug en 1e op de 100 mtr Vrij in 59.04 dit was de eerste keer dat hij onder de minuut zwom.

Ook Daphne van Brussel, Maik Koster, Sarah Nayef en Jorrick Tijhof hebben tijdens deze wedstrijd mooie nieuwe pr’s gezwommen.
Op naar de A Kampioenschappen voor het volgend jaar.
 
 

IMG_7265

Ook hebben er nog diverse zwemmers mee gedaan aan de Aqua Run (200 mtr zwemmen en 2.5 km hardlopen) in Rijssen.
Sommigen waren al weken in training om hier een goed resultaat neer te zetten.
Hierdoor haalden wij hier de volgende bekers :
Bij de meisjes 10 en 11 jaar werd Tahnee Slinkman 1e.
Bij de jongens 12 en 13 jaar werd  Rutger Nieuwenhuis 2e en Nathanaël Nijsink 3e.
 
 

Ook Andy en Gerjan hebben de wedstrijd netjes uitgezwommen en gelopen maar vielen dit keer buiten de prijzen.

Tot mijn verbazing verscheen Matthijs Wessels aan de start van de Achtste Triathlon (500 mtr zwemmen, 20 km fietsen en 5 km lopen)
Hij heeft deze afstand zeer netjes afgewerkt en had hierbij de snelste zwemtijd in zijn leeftijdsgroep tot 19 jaar.
In de totaaluitslag werd hij 10e in deze groep.
Knap gedaan Matthijs ik doe het je niet na.

Ook was er een mooie 4e plaats voor Eduard Leusink (de looptrainer van onze zwemmers) in zijn leeftijdscategorie 40 t/m 49 jaar.
 

Jullie verslaggever.

jun 23 2014

Bouwhuisbokaal

Bouwhuisbokaal

Hallo allemaal,

Zaterdagmiddag 21 juni was het weer zover,  de jaarlijkse strijd om de Bouwhuisbokaal.
Om 14.15 uur vertrokken 16 zwemmers van RZPC De Mors naar Goor.  We zouden eigenlijk met 17 zwemmers gaan, maar Luuk Wessels was ziek.  Dit was erg jammer,  omdat wij nu punten moesten laten liggen.  
Maar vol goede moed begonnen de zwemmers aan de wedstrijd,  dit onder leiding van Albert en Maarten.  De moeder van Nicole Ekkel hielp bij de ondersteuning,  waarvoor wij haar hartelijk willen bedanken.

Er zijn verschillende medailles gewonnen:

Tilita Zwoferink  goud op de 25 meter schoolslag en brons op de 25 meter rugslag

Hielke Boerman brons op de 25 meter rugslag

Daan Bregman goud op de 25 meter schoolslag

Renate Seppenwoolde zilver op de 25 meter schoolslag

Thijmen Pieffers goud op de 25 meter schoolslag

Bram Haase brons op de 25 meter schoolslag

Tijdens de estafette hebben de zwemmers ook nog brons gewonnen.

De Bouwhuis-bokaal ging dit jaar aan onze neus voorbij,  maar wij zijn wel op de 3e plaats geëindigd. Hiervoor hebben wij een mooie beker ontvangen,  die in de prijzenkast komt te staan.  
Weer een beker erbij,  super gedaan zwemmers! Na afloop was er voor iedere zwemmer een zakje chips.

 

jun 17 2014

Geslaagd zwemweekend

Afgelopen zaterdag 14 juni vertrokken wij ‘s morgens vroeg naar Almelo om daar de Overijsselse minioren B kampioenschappen te zwemmen.
 
Onder leiding van Albert werden er de volgende medailles behaald:
Thijmen Pieffers zilver op 50 mtr Schoolslag.
Daan Bregman  zilver op de 25 mtr Schoolslag
Tilita Zwoferink  zilver op de 25 mtr Schoolslag.
Sem Ligtenberg  zilver op de 25 mtr Rugslag.
 
Ook werden er door de andere zwemmers nieuwe pr’s gezwommen.
Zeer goede resultaten van onze jongste zwemmers.
 
‘s Middags en zondag waren er ook nog een aantal zwemmers van ons actief op de Overijsselse minioren A finale waar de beste 18 zwemmers per afstand waren uitgenodigd.
 
Hierop haalde Andy Zandvliet zilver op zijn favoriete afstand de 50 mtr Vlinderslag.
De volgende zwemmers haalden nog een oorkonde (bij de beste 6 op hun afstand)
Tahnee Slinkman  op de 200 mtr Wisselslag en de 400 mtr Vrije Slag.
Matthias Hiltjesdam op de 100 mtr Vrije Slag.
Chantal van Brussel op de 100 mtr Schoolslag.
Andy Zandvliet op de 100 mtr Schoolslag.
 
Finn Slinkman was de enigste zwemmer bij de jongens van 2005 die zich met een nieuw pr goed staande hield tussen allemaal zwemmers van een jaar ouder.
 
Lars Meijer verbeterde op de 100 mtr Schoolslag zijn pr met 5 sec.
Vincent Veluwenkamp verbeterde zijn tijd op de 400 mtr Vrije Slag met maar liefst 16 sec.
Ook Hannah ter Maat zwom nog een mooi pr op de 100 mtr Schoolslag.
 
Ook gingen er zaterdag een aantal zwemmers naar de Kanaalrace in Vriezenveen.
 
Hier was een knappe eerste plaats voor Rutger Nieuwenhuis op de 1000 mtr Schoolslag.
Gerjan Assink haalde een mooie tweede plaats op de 500 mtr Vrije Slag.
 
Ook onze andere zwemmers haalden mooie resultaten in deze eerste open waterwedstrijd.
 

Jullie verslaggever

 

jun 14 2014

Kanaalrace Vriezenveen 2014

IMG_3970

 

De foto’s van de Kanaalrace Vriezenveen 2014 zijn te vinden in ons Fotoboek.

jun 09 2014

Verslag 39e Int. PfingstSchwimmfest Nordhorn 2014

IMG_3587

Robert  Spekhorst was al vroeg met de aanhanger richting Nordhorn gereden om daar in de rij te gaan staan om een mooie plek op de zonneweide te zoeken.

In de loop van de middag kwamen ook de andere hulptroepen aan om onze tenten alvast op te zetten, zodat alles in gereedheid was voor de wedstrijd. Dit jaar hadden we voor de verandering gekozen voor een L-opstelling van de tenten zodat het een speelser karakter gaf. Het bleek ook een ideale opstelling te zijn.
 
Op zaterdag kwamen alle zwemmers om 9 uur aan bij de tent waar ze allemaal werden toegesproken door Willem zodat ze wisten wat er deze dagen van hen werd verwacht.  Hierna werd er begonnen met het inzwemmen.
 
Wij konden onze eerste bronzen medaille al in de 1e wettkampf  200 mtr School bijschrijven, dankzij Zoè Slinkman.
Hierna volgde in de 4e wettkampf 100 mtr Rug een gouden medaille voor Finn Slinkman.
 
Tussen al de wedstrijden door werd er door iedereen van het heerlijke weer genoten of in het golfzwembad gezwommen.
 
Op de 100 mtr Vlinderslag in wettkampf 7 was er brons voor Tahnee Slinkman.
Tot iedereens verbazing haalde Andy Zandvliet in wettkampf 8 een gouden medaille op de 100 mtr Vlinder.
Omdat dit in Nordhorn een speciale afstand is, kreeg hij hiervoor zondag een beker uitgereikt door de burgemeester bij de 10 mtr toren.
 
Deze zaterdag werd afgesloten met een heerlijke barbecue welke door onze eigen catering werd verzorgd.
Hierna gingen de meeste zwemmers en ouders rond 9 uur  ’s avonds weer naar huis.
Sommigen bleven op het terrein slapen aangezien er een zonnig Pinksterweekend was voorspeld.
 
Op zondagochtend om 8 uur arriveerden de eerste zwemmers nog een beetje slaperig bij het zwembad, maar gelukkig waren ze snel wakker want ze moesten al direct inzwemmen.
 
Ook op de zondag hebben we weer een paar medailles binnen gehaald namelijk:
 
Tahnee Slinkman in wettkampf 13 op de 100 mtr Schoolslag brons.
Andy Zandvliet volgende hierna in wettkampf 14 met brons op de 100 mtr Schoolslag.
 
Hierna volgde er een verkoelende regenbui van +/- 30 minuten , gelukkig was dit grotendeels in de middagpauze.
 
Na de pauze haalde Andy Zandvliet in wettkampf 20 nog een zilveren medaille op de 200 mtr Vrije slag.
Als laatste haalde een glunderende Zoè Slinkman in wettkampf 21 een bronzen medaille op de 200 mtr Wisselslag.
 
Ook zijn er diverse van onze zwemmers van de 10mtr toren afgesprongen, alleen hebben wij nu al gezegd dat dit alleen mag wanneer je helemaal klaar bent met de wedstrijd om blessures te voorkomen.
 
Hierna hadden wij weer een afsluitende barbecue van het vlees wat er nog over was gebleven van  de zaterdag .
Dit was  een mooie afsluiting van een ZEER GEZELLIG EN GESLAAGD weekend.
 
Wij hopen dat er volgend jaar nog meer zwemmers met ons meegaan, ook zwemmers die hier tot op heden nog niet aan mee hebben gedaan.
Iedereen die een afstand al een keer gezwommen heeft kan hier namelijk mee zwemmen,  dat doen ander clubs ook.
 
Rest mij alle ouders en anderen te bedanken voor alle werkzaamheden die gedaan zijn om dit weekend mogelijk te maken.
Zo zie je maar weer VELE HANDEN MAKEN LICHT WERK.
 

Een vermoeide en verbrande maar tevreden verslaggever

 

jun 08 2014

Foto’s 39e Int. PfingstSchwimmfest Nordhorn 2014

IMG_3635.JPG_s

 

De foto’s van zaterdag van het 39e Int. PfingstSchwimmfest Nordhorn 2014 zijn te vinden in ons Fotoboek.

jun 04 2014

Geslaagd 36e Riessentaktoernooi

IMG_3225

Afgelopen vrijdagavond waren wij met heel veel vrijwilligers begonnen met het opbouwen van het zwembad voor het 36e Riessentaktoernooi.
Wij hadden het er met elkaar al over, als we zaterdag ook zo mooi weer hebben dan zit het wel goed.
Zaterdagochtend was het inderdaad schitterend mooi  weer en dat is het de gehele dag ook gebleven.

 
 

Wij hebben met RZPC De Mors heel  veel medailles in Rijssen gehouden .
 
Door de volgende zwemmers zijn er medailles gehaald :
Tahnee Slinkman: Brons op de 50 School en 50 Vlinder
Lars Meijer : Zilver op de 50 School
Finn Slinkman: Goud op de 50 Rug
Christiaan Hiltjesdam: Goud op de 50 Vrij
Daniel Nijzink : Brons op de 100 Vrij ,  Zilver op de 100 School en 100 Rug
Ruben Nijzink:  Brons op de 100 Rug, en 100 Vlinder , Zilver op de 50 Vrij en 100 Vrij
Andy Zandvliet:  Goud op de 50 Vrij , 50 Vlinder en de 100 Vrij
 
Ook onze estafette teams hebben het goed gedaan  :
Op de 4 x 50 Wissel  11jaar en ouder : Brons voor Ruben Nijzink – Daniel Nijzink – Matthijs Wessel – Christian Hiltjesdam
Op de 4 x 50 Wissel  11 -13 jaar: Zilver voor Nathanael Nijsink – Christian Hiltjesdam – Jorrick Tijhof – Rutger Nieuwenhuis
Op de 4 x 50 Vrij 11 jaar en ouder:  Brons voor Ruben Nijzink – Daniel Nijzink – Matthijs Wessel – Christian Hiltjesdam
Op de Gemengd 4 x 50 Vrij 8-10 jaar: Zilver voor  Matthias Hiltjesdam – Chantal van Brussel – Andy Zandvliet – Tahnee Slinkman
 
Ook onze andere zwemmers hebben het goed gedaan.
Sommige hebben namelijk zelfs hun pr , wat ze gezwommen hadden in een 25 mtr bad, verbeterd.
Dit is zeer goed, want het was voor hun de eerste keer dat ze in een 50mtr bad zwommen en dit is veel zwaarder dan een 25 mtr bad omdat ze nu geen extra keerpunt hebben.
 
De volgende zwemmers hebben dit gedaan :
Nicole Ekkel – Bram Haase – Christian Hiltjesdam – Matthias Hiltjesdam – Thijmen Pieffers – Marell Pluimers – Jorrick Tijhof – Vincent Veluwenkamp – Luuk Wessels – Noor Wessels.
 
Ook dank aan alle vrijwilligers die vrijdagavond hebben opgebouwd en zaterdag de hele dag of een gedeelte van de dag aanwezig waren voor allerlei hand/spandiensten en het weer afbreken van de spullen die vrijdagavond waren opgezet.

VELEN HANDEN MAKEN LICHT WERK.
 

Jullie verbrande verslaggever

Oudere berichten «